İstanbul Büyükada Turu

İstanbul’un yoğun trafiğinden, gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşıp kafa dinleyeceği bir yer arayanlar Büyükada’nın sakin ve sessiz bölgelerini tercih edebilirler. Oradaki huzurlu havayı içine çekenler her fırsatta oraya tekrardan gitmek isterler.

İstanbul’da oturanlar motor, deniz taksisi ya da vapurla adaya tatil veya balayı için gidebilirler. Plajıyla, köşkleriyle, çay bahçeleriyle, doğal ve tarihi yerleriyle sizi adete büyüleyecek olan bu şehre günübirlik keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükada Turu

 

İstanbul Büyükada’da Günübirlik Tatilde Yapılabilecek Aktiviteler?

Adaya yapılan turlar genelde günübirlik düzenleniyor ve sabahın erken saatlerinde yolculuk başlıyor. Günübirlik turda, adadaki Aya Nikola Manastırı’nı, Hamidiye Camii’yi, Yörük Ali Plajı’nı, Reşat Nuri Güntekin’in Evi’ni ve Ermeni Katolik Kilisesi’ni görebilir ve fayton turları yapabilirsiniz. Tertemiz plajları ve çiçekli sokaklarıyla içinizi açacak ve sizi yeşilliği ve maviliğiyle kucaklayacak olan bu adada muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

Her köşe başında bulabileceğiniz kiralık bisikletlerle adayı daha iyi şekilde hızlı gezebilir, tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz. Karşılaştığınız görkemli manzaraların resimlerini çekip hatıra olarak saklayabilirsiniz. Ayrıca plajlarda yüzme ve dalış yapma imkanı da bulunuyor. Hatta isterseniz gitmeden bir vapura atlayarak diğer adaları da ziyaret edebilirsiniz. Sahile yakın otellerde günübirlik kalabilir ve rahatsız edici motorlu araçların sesleri olmadan huzur içinde dinlenebilirsiniz.

İstanbul Büyükada Turu

 

İstanbul Büyükada’da Günübirlik Tatilde Otel Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatlar oldukça uygun olduğu gibi otellerde kaliteli bir hizmet ve sıcak ortam vardır. Sevgiliniz veya eşinizle romantik günübirlik bir kaçamak yapabilir ve eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında adada yerli ve yabancı turistler oluyor ve bu yüzden hafta sonları otellerde yer bulmak zor oluyor. Çözüm olarak da önceden otelden rezervasyon alıp işinizi garantiye almanızdır. Eğer daha uzak bir yere tatile gitmek isterseniz, Kıbrıs harika yerleriyle en güzel seçenektir.

İstanbul Büyükada Turu