Cennet Köşe Kıbrıs

Cennet köşe Kıbrıs

Kıbrıs dört tarafı denizler ile çevrili Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olarak bilinmektedir. Kıbrıs birçok kişi tarafından eşsiz doğal güzelliği ile bilinmektedir. Kıbrıs yüzyıllarca pek çok devlet ve millet tarafından ele geçirilmeye çalışılan bir adadır. Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’dır. Lefkoşa dünyanın tek bölünmüş başkentidir. Çünkü Lefkoşa iki ülkeye de başkentlik yapmaktadır. Kıbrıs dokuz bin yıllık tarihi içinde barındıran bir ülkedir. Öyle ki yolda yürürken dahi tarihin bırakmış olduğu birçok ize ulaşmak ve rastlamak oldukça mümkündür. Lefkoşa da tarihi eser bakımından oldukça ünlü bir şehirdir. Osmanlılar döneminden ve Lüzinyan döneminden kalmış birçok eser Kıbrıs’ta bulunmaktadır.

Başkent Lefkoşa

Kıbrıs’a geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeylerden birisi kuşkusuz başkenti olan Lefkoşa’yı ziyaret etmektir. Lefkoşa tarihi unsurlar ve mimariler açısından çok zengin bir şehirdir. Burada ilk önce eskiden katedral olarak inşa edilmiş olan Selimiye Cami’ne uğrayabilirsiniz. Bu cami önceden Lüzinyan döneminde ibadet için katedral olarak inşa edilmiştir fakat daha sonra adanın Osmanlı egemenliği altına geçmesiyle birlikte cami olarak görevine devam etmiştir. Ayrıca burada Büyük Han’a da uğrayıp alışverişinizi yaptıktan sonra Kıbrıs kahvenizi içmenizi öneririz. Bu han Osmanlı devletinin egemenliği sırasında buraya ticaret yapmaya gelen tüccarların konaklaması için yapılmış bir handı. Fakat şu an burası Kıbrıs yerlilerinin kendi yeri ürünlerini sattığı bir hana dönüştürülmüş durumdadır.

Kıbrıs’ta her şey çok doğal şekliyle bulunmaktadır. O kadar sakin ve el değmemiş bir doğaya sahiptir ki bazı koylarına ayak bile basılmamıştır. İşte bu koylar meraklısını bekliyor. Siz de eğer bu tarz aktivitelere meraklı iseniz Kıbrıs’ta keşfedeceğiniz çok şey vardır. Kıbrıs aklınıza gelebilecek her açıdan oldukça zengin bir ülkedir. Kıbrıs’a gelip de buradan hayal kırıklığı ile ayrılmanız imkânsızdır. Kıbrıs’ta konaklama da oldukça kolay ve uygundur. İsterseniz çok lüks ve çok konforlu bir otelde de kalabilirsiniz isterseniz daha orta cebinize uygun ve konforlu bir otelde de kalabilirsiniz. Kıbrıs otelleri birçok kesime hitap eden hemen hemen her cebe uygun lüks ve sadeliğin birleştiği otellerdir.