Cennetin diğer adı Kıbrıs ve Kıbrıs Tatili

Cennetin diğer adı Kıbrıs ve Kıbrıs Tatili

Kıbrıs yıllar boyunca her coğrafyadan uygarlığın uğruna mücadele ettiği Akdeniz’in en büyük üçüncü adasından biridir. Kıbrıs içerisinde birçok doğal güzelliği ve tarihi barındırır. Kıbrıs adasının  jeopolitik konumu da oldukça önemli ve değerlidir. Kıbrıs içerisinde her çeşit doğal güzellik bulunmaktadır. Buna örnek olarak bitki çeşitliliğini dahi verebiliriz. Herkes tarafından büyük ilgi gören orkide türü çiçeklerinin 30 türü Kıbrıs’ta yetişmektedir. Bu yabani çiçek adanın her kesiminde bulunabilir. Bunlardan 17’si de Kuzey Kıbrıs’ın endemik bitkilerine örnektir. Kuzey Kıbrıs çok çeşitli bir adadır. Adeta farklılıkların birleşerek uyuma dönüşmesinin muazzam bir örneğidir.

Cennetin diğer adı Kıbrıs ve Kıbrıs Tatili - kıbrıs tatili

Arkhangelos Kilisesi

Kıbrıs’ta gezilecek ve görülecek en güzel yerlerden biri de Arkhangelos Kilisesi’dir. Bu kilise 1860 yılında inşa edilmiştir. Arkhangelos kilisesi Girne’de eski liman bölgesinde yer alır. Bu kilise aynı zamanda Girne ve çevresinde toplanan ikonların sergilendiği bir ikon müzesi de sayılır. Doğu-batı yönünde uzanan tek mekanlı bir kilisedir. Zindanlar da gidip görülmesi gereken önemli yerlerden birisidir. Bu Zindanlar Lüzinyan dönemine aittir ve Kral I. Peter döneminde şüphesiz birçok işkence olayına sahne olmuştur. Hatta bu zindan odalarında günümüzde gerçek olaylara bağlı kalınarak bazı canlandırmalar gerçekleştiriliyor.

Cennetin diğer adı Kıbrıs ve Kıbrıs Tatili - kıbrıs arkhangelos kilisesi

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok yönlü bir adadır. Diğer tatil rotalarının aksine içerisinde hem tarihi hem doğal güzelliği hem de tatil için vazgeçilmez olan el değmemiş ve herhangi bir tahribe uğramamış güzel koy ve sahilleri de barındırır. Kıbrıs’ta tatil yapmak sizi her açıdan tatmine ulaştıracaktır. Çünkü Kıbrıs’ta tatil yaparken hem kültürleneceksiniz, hem öğreneceksiniz , hem dinleneceksiniz hem de bu eşsiz doğanın güzelliğinin farkına varacak ve bunun tadını çıkaracaksınız. Kıbrıs işte bu sebeplerden dolayı her geçen yıl daha fazla turist tarafından ziyaret ediliyor her geçen yıl daha fazla turistin uğrak tatil rotası oluyor. Kıbrıs’a mutlaka tatil için gelmelisiniz . Burası 9000 yıllık tarihin ve tüm medeniyetlerin buluştuğu yer yavru vatan Kıbrıs. Üstelik Kıbrıs otelleri de diğerlerinin aksine oldukça uygun ve oldukça konforlu lüks oteller. Tatil de hepinizi Kıbrıs’ta görmek dileğiyle.

Cennetin diğer adı Kıbrıs ve Kıbrıs Tatili - kıbrıs otelleri