En Popüler Balayı Tatil Yerleri

En Popüler Balayı Tatil Yerleri

Yeni evlenen çiftlerin en çok hayalini kurdukları balayı ömürlerinde yaşayacakları en güzel anlardan biridir. Anılarının hiçbir zaman silinmeyeceği ve akıllardan gitmeyecek bir balayı tatili için Türklerin en çok tercih ettiği yerlerin başında yavru vatan Kıbrıs gelmektedir. Öncelikle balayınızı yurt içinde mi? yurt dışında mı? yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Yurt dışında balayı geçirmek isteyen çiftlere Endonezya da olan Bali adası tavsiye edilir. Bu adada 4 milyon insan yaşamaktadır Ömrünüzde yaşayacağınız güzel bir balayını bu ülkede yaşayabilirsiniz.

 Yurt Dışında Balayı Düşünenler İçin Seçenekler

Yurt dışında balayı yaşanılacak bir yer olarak harika bir yer olan ve tropik ada ve meyveleri ile ünlü Tayland gelmektedir. Ayrıca deniz ürünleri ile lezzetli deniz mahsullerini de burada tadarak damak lezzetinize uygun tatları keşfedebilirsiniz. Taylan’da bembeyaz kumların ve masmavi denizin güzelliği ile güzel bir tatil keyfide yapabilirsiniz. Komşu ülkelerde balayı için Yunanistan da balayını geçirebileceğiniz harika bir yer. Motorla güzel koyların tadını çıkararak gezi yapabilir ve güneşten faydalanabilirsiniz.

Türkiye de Nereler de Balayı Yapılır?

Bodrumun en güzel koylarından biri olan Muğla da muhteşem denizi ve güneşi ile içinizi ısıtan bir güzellikte balayınızı geçirebilirsiniz. Turistik bir yer olarak milyonlarca turistin akın ettiği bir yerde eğlencenin tadına doyamayacaksınız.

Marmaris’te binlerce turisti ağırlayan Muğla’nın tatil yörelerinden biri olarak tercih edilmektedir. Plajları ve denizi ile harika bir yer olan Marmaris de balayınızı geçirmeniz için ideal bir yerdir. Bunun dışında Dalaman, Antalya ve Datça da balayı için tercih edilen yerlerden biridir. En güzel balayını yaşayacağınız tatil köyleri de Türkiye de bulunmaktadır. Herkesin bütçesine uygun olan otel ve pansiyonlara da buralarda rastlayabilir güzel bir balayı yaşayabilirsiniz.