Her Kıbrıs Tatilinde, Doğa ve Tarihle İç İçe

Her Kıbrıs tatilinde, doğa ve tarihle iç içe

Kıbrıs hepimizin bildiği gibi doğa ile iç içe olan ve tatil için çok uygun bir adadır. Akdeniz’in en büyük 3 adasından biri olan Kıbrıs el değmemiş ve tahribata uğramamış doğası ile turistlerin hayranlıkla karşıladığı ve büyük ilgi gösterdiği yerler arasındadır. Sadece el değmemiş doğası ile değil aynı zamanda 9000 yıllık tarihi yapısı ve tarihi mimarisi ile de oldukça büyük hayranlık uyandırır. Kıbrıs tarih boyunca birçok medeniyetin ve uygarlığın yönetimi altında bulunmuştur. Bazen Babiller bazen Mısırlar… Farklı medeniyetlerin burada yaşamış olmasından dolayı Kıbrıs tarihi açıdan oldukça zengin bir adadır. Her gelen ve her yönetimde bulunan uygarlık kendilerine ve tarihlerine ait bir eser bir tarih bırakıp öyle gitmişlerdir.

Her Kıbrıs tatilinde, doğa ve tarihle iç içe - kibris lala mustafa pasa cami

Kıbrıs’ta Görülmesi Gereken Yerler

Kıbrıs’ın tarihi açıdan bu kadar zengin olmasından dolayı gezilecek ve görülecek yerleri çok fazladır. Ve bu yerler herkesi kuşkusuz tarihi açıdan tam bir doyuma ulaştırır. Buffaveneto Kalesi de bu gezilecek ve görülecek yerler listesinin başında yerini alır. Bu kale Girne Dağlarında 950 metre yükseklikte kurulmuştur. Ve bu kale Lüzinyanlılar döneminde hapishane olarak kullanıma açılmıştır. Buffaveneto İtalyanca rüzgarlara karşı gelen gibi bir anlama gelmektedir. Manzara açısından oldukça etkileyici bir kaledir. Bu kaleye tırmanmak çok zordur fakat sonunda göreceğiniz manzarayı hesaba katacak olursak kuşkusuz buna değecektir.

Her Kıbrıs tatilinde, doğa ve tarihle iç içe - kıbrıs salamis harabeleri

9000 Yıllık Tarih

Kıbrıs kaleleri, surları, sahilleri ile her şeyi ile bir bütündür. Ve her şeyi ile 9000 yıllık tarihin bir yansımasıdır. Bu tarihin bir tablo şeklini almış halidir. Bu güzellikler içinde kalmak ve burada bu tarih ile birlikte tatili geçirmek çok ayrıcalıklıdır. Aynı zamanda otel açısından da Kıbrıs otelleri çok konforlu ve her kesimden beklentileri karşılayacak türden otellerdir. Dilediğiniz gibi otel seçebilecek kadar fazla seçenek mevcuttur. Otel denilince aklınıza gelebilecek her şey Kıbrıs otelleri içinde mevcuttur. Kıbrıs otelleri hem lüks hem de oldukça konforlu ve çeşitli etkinlikler ile donatılmıştır. İşte bu yüzden Kıbrıs’ta doğa ile insanın bütünleşmesi en mükemmel şekilde gerçekleşmektedir. Siz de hemen  otel rezervasyonunuzu yapın.

Her Kıbrıs tatilinde, doğa ve tarihle iç içe - kıbrıs tarihi mekanlar