Karadeniz Tatili İçin Gerisayım

Yaz tatilini Karadeniz’de geçirmek isteyenler için birçok öneri yapılabilir. Farklı birçok yerin gezilebileceği Karadeniz’de eşsiz bir tatil geçirmek mümkündür. Bazı insanlar Antalya, bazı insanlar ise Kıbrıs gibi mekânları tercih edebiliyor. Fakat yeşil ve mavinin eşsiz uyumunu isteyen, temiz hava almak isteyenler ise tercihini Karadeniz’den yana kullanıyor.

Tatil Esnasında Turları Kaçırmayın!

Tatil esnasında birçok farklı tur şirketi ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Ayarlanacak olan bir tur ile özellikle tarihi yerler hızlı ve iyi bir şekilde gezilebilir. Normal şartlarda bireysel gidildiğinde buralarda yeterli bilgi alınamayabiliyor. Fakat tur şirketlerinde rezervasyon yapılarak günü birlik gezi turlarına çıkılabilir. Tarihi doku yerinde incelenerek bilinen ağızlardan bilgi alınabilir. Ayrıca doğa turları da bulunuyor. Yürüyüş turları, kamp turları gibi aktivitelere katılım sağlanarak doğanın eşsiz ritmi yakalanabilir.

Tarihsel Yapılar Ve Spor Aktivitelerine Katılabilirsiniz

Tarihsel yapılar Karadeniz Bölgesi içerisinde oldukça fazladır. Bu yapıları ziyaret ederek tatil renklendirilebilir. Diğer bir aktivite önerisi ise su sporları olacaktır. Eğer rafting yapmayı seven biri iseniz tatilininiz Karadeniz Bölgesi’nde yer alan birçok rafting alanı ile daha da neşeli bir hal alacaktır. Ayrıca Karadeniz Bölgesi yükselti farkları sebebiyle yamaç paraşütüne de elverişlidir

Köy ve Kasabalardaki Eşsiz Lezzetleri Tadın!

Sadece spor ve barınma anlamında değil lezzet anlamında da birçok insana istediğini veren Karadeniz Bölgesi farklı restoranları ile herkesin ilgisini çekiyor. Balayı tatiline gelmiş çiftlerin bu bölgede farklı çeşit lezzetler ile güzel bir tatil deneyimi yaşayabiliyor. Köylere çıkıldığında eşsiz köy kahvaltısı veren mekânlar, son derece lezzetli mıhlama, köy peyniri gibi şehirde bulunamayacak, güzel ürünlerin tadına bakılabilir. Ayrıca sahil kesimine inildiği takdirde ise taze ve Karadeniz’e has güzel balıkların tadına bakılabilir. Hamsi üzerine yapılan farklı yemekler denenebilir.