Kemerli Konak Boutique Hotel

Kıbrıs’ın tek lüks butik oteli olan Kemerli Konak, Girne’nin tarihi Zeytinlik Köyü’nde yer almaktadır. Kıbrıs evlerinin geleneksel mimarisi ile tasarlanan tesis sizi geçmişte bir yolculuğa davet ediyor. Girne merkeze 15 dakika, Ercan Havalimanı’na ise ortalama 45 dakikalık mesafede bulunması ile kolay ulaşım imkanına sahiptir. Kusursuz bir şekilde otantik bir yapıya ve ilginç taş işlerine sahip olan Kemerli Konak Boutique Hotel, el değmemiş havuzları ve bar alanları ile huzur ve mahremiyet sunmaktadır. Geceleri ışıklandırılmış St. Hilarion Kalesi’ne sahip manzarasıyla eşsiz bir tatil deneyimi sunar.

Kemerli Konak Boutique Hotel

Kemerli Konak Boutique Hotel ve Odaları

Kemerli Konak Boutique Hotel özellikle büyük aileler için genişleyen odalar ile hizmet veriyor. Birleşen odalar sayesinde kalabalık ailelerin rahat bir şekilde konaklama yapması mümkün kılınmaktadır. Toplamda 38 adet odası bulunan Kemerli Konak’ta 27 adet çift kişilik oda (7 tanesi twin), 3 adet aile/birleşen oda ve 6 adet de üç kişilik oda bulunmaktadır. Eşsiz bir tasarıma sahip olan odalar, karmaşık desenlere sahip koyu ahşap süslemeler ve otantik Kıbrıs yatakları da dahil olmak üzere üst düzey geleneksel dekor ve ısmarlama mobilyalar sunmaktadır. Her oda, otele büyüleyici bir dokunuş katan tasarımından sonra güzel bir şekilde adlandırılmıştır.

Kemerli Konak Boutique Hotel - oda

Kemerli Konak Boutique Hotel ve Sunduğu Hizmetler

Oda kahvaltı konseptiyle hizmet veren tesis, açık büfe kahvaltı hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra dilerseniz öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebileceğiniz, Kemerli Konak’ın hemen yanı başında yer alan, Kıbrıs mutfağının en lezzetli yemeklerinin yer aldığı otantik yapısıyla herkesi kendisine hayran bırakan Archway Restoran da bulunmaktadır. Aynı zamanda burası Girne sakinleri için de popüler bir seçimdir. Ayrıca yemek yerken çocukları eğlendirmek için bir çocuk oyun alanına sahiptir.

Denize kıyısı bulunmayan tesis bu açığını açık havuzu ile kapatmaktadır. Ancak dilerseniz Girne’nin yaklaşık 5 dakika doğusunda, kayaların sahile bakan küçük kumlu bir plaj bulunmaktadır. Diana Beach’e küçük bir mevsimlik giriş ücreti ödeyerek şezlong ve jet ski kiralayabilirsiniz. Yaz aylarında küçük restoranlarından atıştırmalıklar ve içecekler de temin edebilirsiniz. Çatalköy plajı ve Alagadi plajı (aynı zamanda mevsimdeki deniz kaplumbağalarına da tanık olabilirsiniz), daha popüler seçeneklerdir, ancak biraz daha uzaktadır.

Gezmeye gelince, uzaklara bakmanıza gerek yok. Zeytinlik köyünün kendisi, Orta Çağ’da yaşadığı söylenen Tapınak Şövalyeleri nedeniyle, daha önce Templos olarak bilinen, Kıbrıs’ın en eski köylerinden biridir. Zeytinlik köyünün St.Hilarion Kalesi’nin üç çıkışından birine yol açması, bir zamanlar güzel bölgede yaşayan Tapınak Şövalyeleri teorisini desteklediğinin bir başka kanıtı. Aziz Hilarion Kalesi, günümüzde hala görülmeye değer, görkemli bir cazibe merkezidir. Sadece yaklaşık on dakikalık bir sürüş mesafesinde, nefes kesen manzarası (ve çok sayıda merdiven!) Vardır. Büyüleyici harap taretlerin, kulelerin ve pencerelerin bulunduğu kayalık bir ağza yerleştirilmiş, Girne’nin en eksiksiz kalelerinden biridir. Söylentiye göre, Bavyera’daki Kral Ludwig’in masal kaleleri ve Walt Disney’in Pamuk Prensesi için ilham kaynağı oldu. Baharın görkemli günlerinde tatil yapıyorsanız, çevredeki manzara güzel bir dizi vahşi, egzotik çiçekle doludur.

Eğer mağazaları, restoranları kafeleri ve barları gezmek isterseniz de Kyrenia Şehri otele beş dakikalık sürüş mesafesinde olup, dilediğiniz tüm merkezi olanaklara ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem manzaralar, geleneksel tekne gezintileri ve tarihi müzeler ile birlikte geleneksel çeşitliliğin daha fazlasını sunan tarihi liman, sadece 5 dakika uzaklıktadır. Limanda manzaranın ve öğle yemeğinin tadını çıkarabileceğiniz pek çok güzel mekan bulunmaktadır.