Kıbrıs Festival Rehberi

Kıbrıs Festival Rehberi

Kuzey Kıbrıs hem muhteşem bir tatil hem de tarih ve kültür merkezi.  Kıbrıs’ta muhteşem bir tatilin yanı sıra unutulmaz festivallere de şahitlik edebilirsiniz. Kıbrıs otelleri içinden kendinize en uygun oteli bulup, Kıbrıs turları ile bu güzel Akdeniz adasını keşfederken birbirinden renkli festivalleri de kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen festivallere kısaca bir göz atalım:

Uluslararası Bahar Konserleri

Kuzey Kıbrıs’ta en sevilen festivallerden biri olan Uluslararası Bahar Konserleri, Kuzey Kıbrıs Müzik Dostları Derneği tarafından organize edilmektedir. Kıbrıs’ta görmeniz gereken önemli bir tarihi eser olan Bellapais Manastırı’nın büyülü atmosferinde gerçekleşen konserler her yıl Nisan ve Mayıs aylarında ünlü müzisyen ve sanatçılara ev sahipliği yapmaktadır.

Kıbrıs Festival Rehberi

Güzelyurt Portakal Festivali

1977 senesinden günümüze Güzelyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Güzelyurt Portakal Festivali Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşiyor. Adından da anlaşılacağı gibi Güzelyurt Portakal Festivali’nde dünyaca ünlü Kıbrıs portakalının tadına doyarken festival boyunca düzenlenen etkinliklerde, konserlerde, çekilişlerde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Kıbrıs Festival Rehberi

Uluslararası Bellapais Müzik Festivali

1996 yılından bugüne Kuzey Kıbrıs’ın Lefkoşa ilinde tarihi Bellapais Manastırı’nda gerçekleşen Uluslararası Bellapais Müzik Festivali en önemli festivallerden biridir. Her yıl dünyanın birçok yerinden dünyaca ünlü müzisyenlerin ağırlandığı festival Mayıs ve Haziran yıllarında gerçekleşir.

Kıbrıs Festival Rehberi

Uluslararası Gazimağusa Festivali

Önceki yıllarda Los Paraguayos, Berlin Sanat Topluluğu, Asward gibib dünyaca ünlü müzisyen ve sanatçılara ev sahipliği yapan Uluslararası Gazimağusa Festivali Haziran ve Temmuz aylarında sanat, müzik ve eğlenceyi sevenleri bekliyor.

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali

Kuzey Kıbrıs’ın en önemli tarihi merkezlerinden olan Bellapais Manastırı, Salamis Antik Tiyatrosu ve Girne Kalesi’nde Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali,  koro, oda orkestrası, Flamenko, tango, çiğan müziği, senfonik rock ve resitallerden oluşan birbirinden enfes müzik performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kıbrıs turları ile Kıbrıs’ın en güzel yerlerinin görüp en keyifli etkinliklerine katılmak, en klas Kıbrıs otellerinde konaklamak için uçaklı Kıbrıs paketleriyle hayalinizdeki Kıbrıs tatilini yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ın kültür ve sanat kokan sokaklarında sanata ve müziğe doyup birbirinden güzel otellerde muhteşem bir tatil için siz de rezervasyonunuzu yaptırın.

Kıbrıs Festival Rehberi