Kıbrıs’ta Mükemmel Tatil Sizi Bekliyor

Kıbrıs’ta Mükemmel Tatil Sizi Bekliyor

Kıbrıs, Akdeniz sularının ortasında ve en ılıman iklimin kuşağında tatil yapmak için en özel ve eşsiz adreslerden biridir. Kıbrıs birçok kişi tarafından tatil yapmak için değerlendirilir. Tatil yapmak için insanlar özellikle yaz aylarında denizin ve plajların en güzel olduğu yerlere gitmek isterler ya da doğal güzelliklerin oldukça bol olmasını tercih ederler. Kıbrıs’ta her ikisi de mevcut durumda. Birbirinden güzel birbirinden eşsiz altın plajları ve berrak mavi deniziyle turistlerin gönlünü fetih ediyor. Kıbrıs anlatmakla bitmez. Eşsiz doğa ve muntazam tarihi unsurlarla harmanlanmış Akdeniz’in ortasında dört tarafı da mükemmel bir deniz ve plajlarla çevrilmiş bu ada tatil için en güzel en özel adres.

Kıbrıs’ta yapılabilecek şeyler

Kıbrıs’ta hiç sıkılmadan haftalarınızı geçirebilirsiniz çünkü her gün yapacak mutlaka bir şey vardır. Özellikle Kıbrıs’ın o eşsiz tarihi yapısını ve kültürünü daha yakından keşfetmek istiyorsanız tatilinizi ilkbahar ve yaz aylarına denk getirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Tur programlarına katılabilir ve bu bölgenin en değerli ve önemli müzelerini, merkezlerini, katedrallerini, camilerini, kalelerini daha yakından tanıyabilirsiniz. Böylece boş bir tatil yapmak yerine kendinize genel kültür ve bilgi açısından birçok şey katmış olacaksınız. Tarih hakkında farklı ve yeni bilgiler öğreneceksiniz. Eğer Kıbrıs’a gelirseniz mutlaka kahvaltı yapın, kahvaltısız bir güne başlamayın. Mükemmel hellim peynirinin en lezzetlisini bu ülkede deneyin. Ve en taze turunçgilleri burada tadın.

Gezilecek yerle bir tane daha ekleyecek olursak mutlaka Namık Kemal Zindanı’na uğrayın. Bu zindan Venedik sarayının avlusunda bulunan kesme taştan yapılmış 2 katlı bir mekândır. Namık Kemal “Vatan Yahut Silistre” oyununun sergilenmesinden sona buraya sürgün edilmiş ve 38 ay boyunca bu mekânda sürgün olarak hayatını devam ettirmiştir. Ve son olarak kalacak yerlerden bahsedecek olursak eğer Kıbrıs otelleri hem lüks hem de konforu içerisinde barındıran eşsiz otellerdir. Lüks ve konforlu otellerin yanı sıra daha uygun orta düzeyde oteller de bulunmaktadır. Tercihinize göre istediğiniz bir otelde kalmak en doğal hakkınız. Tek yapmanız gereken seçenekler arasından size en uygun oteli uygun fiyata bulmak.