Kıbrıs’a İlk Kez Gideceklere Öneriler

Kıbrıs’a İlk Kez Gideceklere Öneriler

Ülkemiz turizm açısından gerek tarihi yerleri gerekse de doğal güzellikleri bakımından adeta cennetten bir köşedir. Fakat ülkemizde yaşayan insanlarda zaman zaman başka ülkeleri gezmek tanımak, yeni yerler keşfetmek ya da farklı kültürleri görüp, farklı lezzetler tatmak isterler. Bu yüzden de çoğunlukla tatil için yurtdışını tercih ederler.

 Kıbrıs Tatili Olmazsa Olmazlarımızdır

Kıbrıs ülkemizde pek çok kişinin yurt dışı tatilinde tercih ettiği ülkelerden birisidir. Kültürü ve yapısı itibari ile ülkemizi aratmayan ve eğlence, turizm olanakları ile göze çarpan Kıbrıs’a ilk kez gidecekler burayı önceden ziyaret etmiş kişilerden tavsiyeler almaları daha faydalı olacaktır.   Özellikle ulaşım ve konaklama açısından bilgi sahibi olmak sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü Kıbrıs’a ülkemiz dışında diğer ülkelerde Kıbrıs’a hava yolu ile gitmek neredeyse imkânsızdır.  Burayı ülkemiz dışında başka hiçbir ülke yeteri kadar tanımadığı için Türkiye’den başka bir ülkeden ziyaret edenler Türkiye aktarmalı uçuş bileti alarak Kıbrıs Ercan havaalanına ulaşabilirler. Kıbrıs havaalanına iniş yaptıktan sonra ise varacağınız noktaya Kıhsalar olarak bilinen Kıbrıs Havaalanı otobüsleri, taksi ya da dolmuşlar ile gidebilirsiniz.

 Balayı Tatili İçin Muhteşem Bir Yer

Kıbrıs 5 yıldızlı otelleri,   lüks tesisleri  ile  eğlenceli bir balayı tatilinin merkezi olarak bilinir.   Özellikle Kıbrıs’ın güneşinin altında kızgın kumlarına uzanarak denizin keyfini doya doya geçirerek muhteşem bir balayı tatili geçirebilirsiniz.  Bunun içinde Kıbrıs balayı otellerini tercih etmeniz gerekmektedir.  Tatil merkezi olarak Kıbrıs sizlere otel içinde sadece konaklama yeri değil, aynı zamanda bir kültür hazinesi sunar. Lefkoşa, Gazimağusa, Girne gibi şehirler Kıbrıs’ın gezilebilecek en popüler şehirlerdir.

Kıbrıs’a İlk Kez Gideceklere Öneriler

 Vize ve Pasaport İşlemlerine Dikkat

Kıbrıs’a ilk kez gidecekler özellikle vize ve pasaport işlemleri konusunda oldukça dikkatli olmalılar. Çünkü Kıbrıs’a gitmek için Vize ve pasaport gerekmemektedir. Eğer pasaportunuz varsa da yanınıza almayı unutmayın Ancak Kıbrıs’a vardığınızda kendi aracınızla rahat gezmek için araç kiralama yapacaksanız ehliyetinizi ayanınıza almayı unutmayın. Diğer yandan Güney Kıbrıs ya da Yunanistan gibi ülkelerde pasaportunuzda bulunan Kuzey Kıbrıs Mührünü sorun teşkil edebilir.