Kıbrıs’ın Doğal Güzellikleri

Kıbrıs sadece tatil yapılacak noktalardan bir tanesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda da içerisinde barındırdığı doğal güzellikleri ile de eşsiz bir coğrafya olarak adlandırılmaktadır. Kıbrıs otelleri dahilinde olmayan turizm aynı zamanda da kendini seyyah hisseden kişilerin de ilgisini çekecek türde de gündeme gelecektir.

Zafer Burnu/İskele

Kıbrıs haritası üzerinde en kuzeydoğuda yer alan burun eşsiz bir doğal manzaranın olduğu bir alan olarak kabul edilmekte olup; turizm açısından da gezilip görülen alanlar arasında da yer alması ile bilinmektedir.

Altınkum Plajı/İskele

Kıbrıs’ın en sessiz ve en huzur dolu noktalarından bir tanesi olarak bilinen Altınkum Plajı; Kıbrıs’tan çıkıp Karpaz’a doğru ilerlenmesi halinde karşınıza çıkacaktır. Yaban eşekleri ve caretta caretta ile dolu bir bölge olan Altınkum Plajı; Akdeniz’in en büyük plajı olma özelliğini de içerisinde barındırıyor.

Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi/Güzelyurt

Aziz Mamas kilisesinin hemen yanında bulunan Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi; Kıbrıs’ın tüm doğal dokusu ya da tarihi hakkında bilgi almak isteyenler için yeterli bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulunan altın taç da gözde eserlerin başında kendini göstermektedir.

Girne Yat Limanı/Girne

Yaz aylarında iyice canlanan noktalardan bir tanesi olarak bilinen Girne yat Limanı; restoran ve cafeleri ile Kıbrıslıların ve turistlerin her zaman uğrak noktası halinde yer alabiliyor. Girne’yi tam bir Akdeniz şehri haline getiren Girne yat limanı aynı zamanda da geceleri mükemmel bir ambiyans yaratma konusunda da başarılı bir konumda yer alabiliyor. Geceleri müzik ve insan kalabalığı eşliğinde kendini gösteren yakamozlar ile beraber sırayla dizilmiş yatlar da ilgi çeken bir görüntü oluşturmada etkili olabiliyor.

Doğal güzellikleri ile de en az denizi kadar ilgi görebilecek bir konumda yer alan Kıbrıs; bu konuda da ideal bir ziyaret mekanı olarak bilinmekte ve binlerce kişiye de sezon içerisinde yer vermektedir. Yeşil ile mavinin buluştuğu bu noktada turistlerin gezip görebileceği noktalarda mest olabilmeleri ve isteklerini yeterli oranda karşılayabilmeleri sonucu da kendini göstererek memnun edecek sonuçları da ortaya koymaktadır.