Lefkoşa’da Tarihi Yaşayın

Lefkoşa’da Tarihi Yaşayın

Kıbrıs tatilinizin her yönüyle eşsiz olabilmesi mümkün, hem otellerin konforu, hem tarihi ve kültürel birikimi, hem de kültürü sizi tam anlamıyla tatile doyuracak. Siz de tarihi okumak yerine yaşamayı seviyorsanız size eşsiz bir rehber yazısı, Lefkoşa’da Tarihi Yaşayın! İşte Kıbrıs’ın denize kıyısı olmayan ancak turistik, kültürel ve stratejik açıdan en önemli şehirlerinden biri olan Lefkoşa şehri. Birkaç günlük seyahat sayesinde artık günümüzde Lefkoşa’nın tüm tarihi mekanlarını gezmek mümkün oluyor. Kıbrıs turları özel yapılar, doğal mekanlar doğrultusunda ilgi görmeye devam ediyor. Gün boyunca her türlü bilgiyi rehberlerden edinerek gezinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi

Lefkoşa’da Gezilebilecek Yerler

Tarihi mekanları gezmeyi seven ve bu süreci tamamen belirli bir plan doğrultusunda gerçekleştirmek isteyenler için günümüzde bazı mekanlar, mutlaka uğramanız gereken ve buna ek olarak kaliteli olarak tanımlanabilecek yapıya sahiptir. Türkiye’de direkt olarak tarihi gezi düzenlenmek istenmesi halinde turlarla veya kişisel araç aracılığıyla seyahat için girişimde bulunulabilir. Özellikle gün boyunca çekeceğiniz fotoğraflarla ilgili bazı çalışmalarınız bulunacaksa, kişisel araçla seyahat etmeniz size daha kaliteli zaman geçirme imkanı tanıyacaktır. Uçaklı Kıbrıs otelleri ile seyahatiniz boyunca kalacağınız yeri belirleyebilir, gidiş ve dönüşü ayarladıktan sonra gezeceğiniz yerlerle ilgili planınızı yapabilirsiniz. Aşağıdaki yerlerin her birine gidebilir, tarihlerini, yapılış amaçlarını, kimin yaptırdığını, nasıl bir süreç ortaya çıktığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz;

Girne Kapısı

Byzantine Museum

Leventis Municipal Museum of Nicosia

Cikko Manastırı

Mağusa Kapısı

Barbarlık Müzesi

Lüzinyan Evi

Shacolas Tower Museum & Observatory

Saçaklı Ev Müzesi

Arabahmet Camii

Craffa Bastion

Büyük Han

Contemporary Museum

Selimiye Camii

Walls of Nicoisa

Athalassa National Forest Park

Sarayönü

Centre of Cultural Heritage

Turlarla Gezmek Doğru Mu?

Gün içerisinde en büyük yardımı tur rehberlerinden alabilecek, her türlü mekanı tanıyabilecek, özellikle bilgi edinmeyle ilgili sorun yaşamayacağınız için Lefkoşa’yı daha rahat keşfedebileceksiniz. Son dönemde direkt olarak Kıbrıs otelleri itibariyle ilgi görmeye devam edebiliyor. Yıllar boyunca ilgi görmesiyle hem gelişim açısından büyük bir ilerleme kaydedilmiş olan hem de turistik yapısıyla kalitesinin arttığı bilinen bazı mekanlar bulunuyor. Bunlar arasında manastırlar, kiliseler ve müzeler gösterilebilir. Arkeolojik çalışmaların değerinin artmasıyla hem müzelerdeki pek çok farklı nesnenin değerine değinmek mümkün olmuş hem de sayısının artması sağlanmıştır. Manastır, müze, doğal park, arkeoloji müzeleri gibi pek çok mekan sayesinde tursuz da gezebilirsiniz.

Lefkoşa’da Tarihi Bir Gezi