Tatilde Bikini mi Mayo mu Tercih Edilmeli?

Yaz mevsimine girmiş olmamız beraberinde de tatilleri getirmektedir. Bu süreç içerisinde ise kadınların aklında ki en büyük sorulardan biri de mayo mu giysem yoksa bikini mi olmaktadır.

Tatil günü yaklaştıkça da bu soru daha da gündeme gelmektedir. Sezonun trendleri ve moda ikonlarının seçimleri de karar almakta ki en büyük etken olmaktadır. Popüler olan beachler ve tatil bölgelerinde ki insanların neler giydiğine bakarak da karar vermekte kolaylık sağlanabilir. Kıbrıs plajları gibi gözde tatil mekânları bu konuda referans olarak oldukça fayda sağlamaktadır. Özellikle balayı çiftlerinin tercihi olan bu sıcak bölgelerde oldukça iddialı ve birbirinden farklı mayo ve bikini modelleri görebiliriz.

Mayo ya da bikini kararı verdikten sonra ki en büyük soru ise seçim yapılacak olan modeldir. Moda endüstrisinin bu denli gelişmesi beraberinde alınacak her kıyafet için oldukça geniş bir ürün yelpazesini de beraberinde getirmektedir. Hal böyle olunca da uygun mayo ve bikiniyi seçmek için bazı kriterler vardır.

Mayo ve Bikini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Eğer geniş kalçalara sahip iseniz mayo ya da bikini fark etmeksizin kesinlikle koyu renkleri tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Eğer mayo olarak alım yapacaksanız alt kısmının koyu renkte olmasına, bikini alacaksanız da alt kısmının tamamen koyu ve olabildiğince düz desende olmasına özen göstermelisiniz. Tatil böylece daha şık geçecektir.

Göğüsleriniz iri ve büyüklerse bu sefer de üst kısmı seçerken dikkatli olmalısınız. Mayo alacak iseniz göğüs kısmı karın kısmında daha koyu tonlarda olmalıdır. Bikini düşünüyorsanız da büyük desenlerden kaçınmalısınız. Büyük desenler göğüsleri odluğundan daha iri göstereceklerdir.

Göbeğiniz varsa ve bikini giymekte ısrarlı iseniz bu durumda yüksek belli bikini modeller yardımınıza koşacaklardır. Eğer mayo giyecekseniz de bu durumda karın kısmı koyu olan mayolar göbek kısmınızı saklamanızda sizlere yardımcı olacaktır.