Tatilde Uçuş Korkusu Nasıl Yenilir?

Psikolojik bir durum olan uçuş korkusu her insanın yaşayabileceği olağan durumlardan biridir. İş seyahatleri, geziler, tatil ya da balayı planları ile uçak yolculukları yapmanız gerekebilir. Ancak uçak korkunuz varsa yolculuk yapmanız biraz güç olabilir. Uçak korkusunu yenmek için bazı önerilerle korkunuzu yenmeniz mümkündür. Genelde bilinçaltından kaynaklanan bu durum bazı yaşanılan olaylar veya duyduğunuz haberlerden hatta bir filmden bile etkilenip uçak yolculuğundan korkmanız mümkündür.

Uçak korkusu Neden Kaynaklanır?  

Genelde yolcular hava yolcuğundan havada koca bir demir yığınıyla kaldıklarını düşündüklerinde korkabilirler. Uçağın düşebileceği korkusu birçok yolcuda olmaktadır. Ancak kara yolcuğu uçak yolculuğuna göre daha fazla tehlike arz eder. Uçak yolculuğu en güvenli yolculuk şeklidir.

Uçak Korkusunu Nasıl Yenilir Tedavisi Var mıdır?  

Uçağın düşme korkusu bir yana insanlar genelde mide bulantısı ve kusma durumu olmasından daha çok endişe ederler. Korkuların olması normaldir. Uçak korkusunun tedavisi vardır. Uzman bir hekimden yardım alarak bu korkunun nedenleri ile yüzleşerek korkunuzu yenebilirsiniz. Tedaviden sonra yolculuğunuz daha rahat ve korkmadan geçecektir.

Uçak Korkunuzu Yenmenin Yolları

İster yurt içine isterseniz Kıbrıs gibi komşu sınırlarımıza gidin uçak korkunuzu yenmeniz bazen güç olur. Bazı öneriler ile korkunuzu bastırabilirsiniz. Öncelikle uçağa binmeden derin nefesler alın ve rahatlayın yolculuk sırasında müzik dinleyerek kitap okuyarak zaman geçirip uçağı evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Yanınızda en çok yakın bir arkadaşınızı alabilirsiniz. Eğer ailenizle tatil keyfi için uçağa bindiyseniz güzel şeyler düşünerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Yolculuk çabuk bitsin diyorsanız yolculuk sırasında uyuyabilirsiniz. Uçak yolculuğu kara yolculuğundan daha güvenli ve emniyetlidir. Yolculuk kısa sürer ve gideceğiniz yere daha çabuk varırsınız. Uçak yolculukları her zaman güvenilir ve emniyetli olduğundan tercih edilen bir ulaşım biçimidir.