Türkiye’nin En Güzel 5 Sahili

Yazın en çok keyif aldığınız ve güneşin tadını çıkartmak istediğiniz mekanlarda zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Herkesin kendine göre belirlediği güzel plaj ve sahiller vardır. Güzel sahilleri Kıbrıs yavru vatan da bulabileceğiniz gibi Türkiye de birçok güzel sahil ve tatil koyu bulunmaktadır. Türkiye’de en fazla beğenilen sahillerden birkaçını tanımaya çalışalım.

1- Ova bükü- Datça

Masmavi denizi ile en beğenilen koylardan olan ve The Guardian gazetesinin seçimi ile Türkiye’nin en beğenilen koyu seçilmiş. Etrafında ufak lokanta ve pansiyonların yer aldığı koy Mesudiye tarafında bulunuyor. Sakinliği sevenler için tercih edilebilecek bir yer olarak tavsiye edilen yerler arasında gösteriliyor. Hem tatil planları yapanlar için harika yerlerden biri deniz ve plajı ile içinizi ısıtacak güzel ve sakin kafanızı dinleyeceğiniz bir yerdir.

2- Kelebekler Vadisi- Fethiye

 Yüksekliği 350 metrelik kayalarla çevrili olan kelebekler vadisinde karadan ulaşım imkânı bulunmuyor. Deniz yolu ile varabileceğiniz yerde çadır ve ağaç evler ziyaretçilerini bekliyor. Kelebekler vadisine gidip günübirlik dönebilirsiniz.

3- Ölü Deniz- Fethiye

Kumsal ve Denizi ile dünyanın en güzel plajı ilan edilmiş Fethiye şekli ile de dikkat çekiyor. Adeta bir deniz kabuğu kulağını andıran görünüşü vardır. Ölü deniz denmesinin nedeni dalga olmamasıdır. Sıcak denizi ve dalgasız denizi ile en güzel sahillerden biridir. Tatil yapmak isteyen ya da balayı yapmak isteyenlerin harika bir yaz tatili geçirebileceği yerlerden biridir.

4- Ilıca Plajı- Çeşme  

 Berrak görünümlü ve ince taneli kumu ile havuz gibi görünüme sahip olan yer güzel tatil beldelerinden biri Çeşmedeki Ilıca plajıdır. Deniz seviyesi bele gelen denizin dibini rahatlıkla görebilirsiniz.

5- İncekum Plajı-Marmaris

Türkiye’nin Hawaisi olarak bilinen İnce kum plajı türkuaz görünümde suyu ile serinleten plaja gelmek zor olsa da hiç pişmanlık duymayacağınız yerlerden biridir. Plaja gelirken önce sedir adasına gidilerek merkezde olan Çamlıköy’e vararak arabadan traktörle buraya gelmek mümkün. Türkiye de birçok harika sahil bulunmakta ve tatilciler bu sahillere akın ederek turizme katkıda bulunmaktadır.

Türkiye'nin En Güzel 5 Sahili

Türkiye’nin En Güzel 5 Sahili