Uçak Tuvaletlerinde Neden Kül Tablası Var?

Uçak Tuvaletlerinde Neden Kül Tablası Var?

Hiç uçakta lavaboyu kullandınız mı? Eğer kullandıysanız gözünüze çarpmış olması gereken bir detay var. Söz konusu uçak tuvaleti olunca, haliyle yasaklar da merak ettiriyor kendini. Mesela tuvaletlerde sigara içilmesinin yasak olduğunu biliyoruz. Bu yasakların yanında neden tuvaletlerde sigaralara karşın kül tablası olduğunu merak edebiliyoruz. Hemen açıklayalım.

Bildiğiniz gibi uçak tuvaletlerinde, sigara içmek yasak. Hatta kanun hükmünde ciddi cezalarının da olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir durumda da sensörler devreye giriyor. Sensör devreye girdikten sonra, tuvaletin içerisinde de çeşitli sesler çıkıyor ve sensör haliyle host ve hostesleri devreye sokuyor. Hemen gelen host ve hostesler, duruma müdahale ediyor.

Uçak Tuvaletlerinde Neden Kül Tablası Var?

Doğru Zamanda Doğru Müdahale

Ama atladığımız bir detay var. Birey sigara içerken sensör çaldı diyelim. İşte bu durumda, kapıda yer alan kül tablasına sigarasını söndürebilsin diye var o kül tablası. Diğer türlü kişi panikleyip sigarayı çöp kutusuna atabiliyor imiş, bu da haliyle yangın tehlikesi ve yoğun bir risk demek. Bu yüzden de bu tarz şeyler kesinlikle yolculunun ya da bireylerin insiyatifine bırakılmayacak kadar önem arz ediyor. Bundan sebeple de kesinlikle çok mantıklı bir karar ve tercih diyebiliriz bu durum için.

Zaman içerisinde ön plana çıkan, farklı bir yoğunluktan bahsedebiliriz. Mesela 10 saat süren bir uçak yolculuğunda, sizi sigara yoksunluğu yorabilir. Bu yorgunluk da haliyle çok daha farklı bir konsantrasyon eksikliği yaratabilir. Bu tarz yolculuklarınızda tercih edebilirsiniz. Patlıcanın içerisinde dahi olan nikotinin, 10 saat süren bir yolculukta size sakız yoluyla ulaşması, hiç de zor olmayacaktır. Bu yüzden zorlanmayacaksınız diyebiliriz değerli arkadaşlar. Şimdiden keyifli yolculuklar diliyoruz.

Kıbrıs tatili konusunda pek uçaklı paketleri uygun şekilde satın alabilirsiniz. Sitemizde yer alan kampanyalı biletler sizleri bekliyor.

Uçak Tuvaletlerinde Neden Kül Tablası Var?