Yaz Tatiline Özel Makyaj Tavsiyeleri

Kadınlar nereye giderlerse gitsinler makyajlarına her daim dikkat ederler. Öyle ki her yerde bakımlı olmak isterler. Çıkılan tatil ister Kıbrıs tatili olsun isterse kimsenin bilmediği küçücük bir koy olsun bir kadın için makyaj önemlidir. Makyaj yapmanın yaz ve kış mevsimine göre dikkat edilmesi gereken noktaları vardır.

Kalıcı Olan ve Akmayan Ürünleri Kullanmak Önemlidir

Yazın tatil yapmak demek genel olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü demektir. Yani sıcak demektir, denize girmek demektir ya da terlemek demektir. Bu nedenle yaz mevsiminde makyaj yapılırken uzun süre dayanabilecek bir makyaj yapmak oldukça önemlidir. Bunun en önemli yollarından biri de akmayan, dayanıklı ve kalıcı ürünler kullanmaktır. Özellikle de denize girilecekse bu detay çok daha fazla önem taşır. Kullanılan makyaj malzemelerinin suya dayanıklı olmasına dikkat etmek gereklidir. Ayrıca yaz tatili denildiğinde kum faktörü de düşünülmelidir. Kumlar kişilerin yüzüne gözüne bulaşabilir. Bu sebeple fondöten, BB krem gibi ürünlerden olabildiğince uzak durmakta fayda vardır.

Uygun Makyaj Stili Yakalanmalıdır

Yapılan makyaj stilleri mevsimlere, bulunulan ortama ya da gündüz-gece olmasına göre değişiklik göstermektedir. Balayı tatiline çıkmış olan biriyle kız kıza tatile çıkmış olanlar daha farklı makyaj teknikleri uygulamaktadırlar. Ancak yaz tatili için kabul gören en genel makyaj tekniği hafif ve sade bir makyaj olmaktadır. Yoğun fondöten kullanmadan, pudra ya da allık kullanmadan sadece aydınlık veren ürünler, dudak parlatıcıları ve hafif bir göz makyajı tercih edilmelidir. Ayrıca ıslak makyaj da yaz tatiline oldukça yakışan bir stildir. Kişiler terleseler bile zaten ıslak bir makyaj görünümünde olacaklarından dolayı sorun yaşamamaktadırlar. Yaz tatilinde ruj seçimleri de yoğun ve koyu renklerde olmamalıdır. Sadece gece kulüplerinde ya da akşam eğlencelerinde daha yoğun makyaj yapılabilir. Özellikle rimel gece makyajı için kullanılan bir üründür.